Вилнур Шәйхетдинов

БҮЛӘКЛӘРЕ:

  • “Сәләт” XV интеллектуаль-иҗади республикакүләм фестиваль-конкурсының Рәхмәт хаты, 2011

  •  Ш.Биктимеров исемендәге 2нче театраль ачык конкурсы дипломы, 2013

  • Т.Миңнуллина истәлегенә багышланган театраль фестивальнең дипломы, 2013

  • “Икенче пландагы иң яхшы ир-ат роле” өчен Буа дәүләт драма театры дипломы, 2017

  • Буа муниципаль районы башлыгының Мактау грамотасы, 2017

  • Төркия Республикасы Мерсин шәһәре башлыгының Рәхмәт хаты, 2018

  • Татарстан Республикасы мәдәният минстрының Мактау грамотасы, 2019

Туган көне: 02.11.1987 ел

Туган урыны: Киров өлкәсе Прозорово авылы

Белеме: Казан федераль университеты, татар филологиясе һәм тарих бүлеге (2005-2011)

Рольләре:

 

Әтәч ("Сказка про то,как...", А.Козлов - 2014)

Бүре ("Новый год на лесной опушке", А.Козлов- 2014)

Роберт ("Булса да була икән", Р.Хоуден- 2015)

Джафар ("Волшебная лампа Алладина", Д.Ю.Краснов-Немарский - 2015)

Табиб Мансур ("Байбичәләр”, К.Людвиг- 2015)

Кикимора ("А где же Снегурочка?", А.Зарипов - 2015)

Шарик ("Светофор", А.Зарипов - 2015)

Аю (“Бүре баласы Пожарный”, А.Зарипов - 2015)

Профессор ("Как Маша Снегурочку спасала", Б.Гәрәев- 2016)

Фәрид, Бабай ("Алсу томан артында", Р.Сәгъди - 2016)

Гөргөри ("Кияүләр", Т.Миңнуллин - 2017)

Беликов ("В футляре", А.П.Чехов - 2017)

Габдуллаҗан ("Беренче театр", Г.Камал - 2017)

Первушин Валентин Сергеевич ("Дуракуены", В.Жеребцов  - 2017)

Бармидонт Дармидонтович, Бармалей ("Айболит", К.И.Чуковский - 2017) 

Альфред ("Адвокат", Т.Хәкимов - 2017)

Стасик (Ирле ялгыз хатын", Д.Сәлимҗанов - 2017)

Кар Бабай ("Волшебный лес, или битва за посох", Б.Гәрәев - 2017)

Юан ир ("Концлагерьчылар", В.Шергин - 2017)

Бүре ("Сказка зимнего леса", Б.Гәрәев - 2018)

Куян ("Перекресток снов", Д.Сәлимҗанов - 2018)

Йосыф, Ахияр, Сәрим, депутат ("Абага", Р.Зәйдулла - 2018)

Борһан ("Аферистлар", Ә.Камалиев - 2018)

Швейцар ("Урам себеркесе", В.Жеребцов   - 2018)

Николай Сергеевич Драгомостов ("Благодать", А.Соломонов - 2019)

Рамай, Роберт ("Кодалар-кодачалар", С.Латыпов - 2019)

Сарафанов ("Старший сын", А.Вампилов - 2019)

Калошин, Хомутов ("Тайга", А.Вампилов - 2019)

Даниель Кристенсен ("Иранская конференция", И.Вырыпаев - 2019)

Председатель («Әкәмәт-кәмит», Ә.Камалиев - 2019)

Кочкарев ("Брак", Н.В.Гоголь - 2019)

Гаврила ("Барыня", И.С.Тургенев - 2020)

Рөстәмнең дусты ("Бәхеткә юл кайдан?", З.Кадырова - 2020)

Вильнур Шайхутдинов
Вильнур Шайхутдинов
Вильнур Шайхутдинов
Вильнур Шайхутдинов
Вильнур Шайхутдинов
Вильнур Шайхутдинов
Вильнур Шайхутдинов
Вильнур Шайхутдинов
Вильнур Шайхутдинов
Вильнур Шайхутдинов
Вильнур Шайхутдинов
Вильнур Шайхутдинов
Вильнур Шайхутдинов
Вильнур Шайхутдинов
Вильнур Шайхутдинов
Вильнур Шайхутдинов
Вильнур Шайхутдинов
Вильнур Шайхутдинов
Вильнур Шайхутдинов
Вильнур Шайхутдинов
Вильнур Шайхутдинов
Вильнур Шайхутдинов
Вильнур Шайхутдинов
Вильнур Шайхутдинов
Вильнур Шайхутдинов
Вильнур Шайхутдинов
Вильнур Шайхутдинов
Вильнур Шайхутдинов
Вильнур Шайхутдинов
Вильнур Шайхутдинов
Вильнур Шайхутдинов
Вильнур Шайхутдинов
Вильнур Шайхутдинов
Вильнур Шайхутдинов
Вильнур Шайхутдинов
Вильнур Шайхутдинов
Вильнур Шайхутдинов
Вильнур Шайхутдинов
Вильнур Шайхутдинов
Вильнур Шайхутдинов
Вильнур Шайхутдинов
Вильнур Шайхутдинов
Вильнур Шайхутдинов
Вильнур Шайхутдинов
Вильнур Шайхутдинов